27 Ağustos 2008 Çarşamba

Rize Tatil Notları 2

Babam İstanbula döndükten sonra herkesin sevgilisi oldum ama hep babamı özledim :(İçlem abla benimle çok ama çok ilgilendi. Kucağında uyku keyfi bile yaptım .


Teyzem de hep benimle ilgilendi, sabahları onun yüzünü elleyerek uyandırdım onu hep :) Bana sabahları kuşları öğretti .


Annemin köyü tam bir curcuna. Yaz nedeniyle herkes büyük şehirlerden gelmiş buraya. Eve gelen giden gürültü eğlence hiç eksik değildi. Çok eğlenceli, nereye bakacağımı bilemedim. Akşam yorgunluktan erkenden uyuyakaldım hep.
Blogda yer vermeyi atladığım oradaki tüm sevenlerimi öpüyorum.Dayım ve arkadaşları Gökhan ve Burak abi de yaylaları gezmek için gelmişlerdi, benimle de oynamayı ihmal etmediler.
Seden abla benim poz poz fotoğraflarımı çekti. Beni çok ama çok güldürdü mimik ve sesleriyle...
Dedem gürültüsüz yapamıyor, ben de onun bu
haline hep güldüm. Ben güldükçe o daha çok gürültü yaptı. Bana horon öğretmeye çalıştı ama ben zaten biliyordum, annem öğretmişti.Anneannem hep hareket halinde, çok yoruluyor ama eğlencenin kokusunu aldığı anda yorgunluğunu unutup her yere koşarak gidiyor.Annemin amcası Naci amca ve Emine yenge beni çok sevdiler. Tabi ki ben de onları.


Annemin kuzeni Mualla ile aramızda özel bir ilişki var. Gündüzleri uyumayı pek tercih etmememe rağmen onun evinde hep uyuyakaldım. Annemin dediğine göre fıstık halam beni uyutuyormuş :)

Annemin kuzeni Taner amca ve oğlu Tanıl Abi de köye gelmişti. Onları da çok sevdim.

Anneannemin köyünün bulunduğu Fındıklı'yı da gezmeden olmaz dedik ve dağlara doğru ilerledik. Fındıklı'nın dereleri çok güzel ama çok soğuk. Babam gördüğü her suya beni sokmasa rahat edemiyor ama anlamıyor ki su soğuk ve ben soğuk suda yüzmek istemiyorum . Kendi de giremiyor zaten soğuk diye, niye beni sokuyorsa anlamadım !!!
Fındıklı'ya gitmişken annemin çocukluk arkadaşı Fatoş teyze ve kızlarını da ziyaret ettik.
İrem ve Elif abla beni çok sevdi , benimle çok ilgilendiler. İrem abla ben uyurken beni uyandırma girişimlerinde bulunduysa da annem onu engelledi.Sonunda denizi sevdim. Sevmek için Karadenize girmem gerekiyormuş ya da annemle girmem :)
Bu arada taşların tadı da pek güzelmiş , bol bol tatlarına baktım.

Kısaca Rize tatilim Lazların arasında çok ama çoookkkk eğlenceli geçti :D

1 yorum:

Bildiniz siz beni.:) Aslıyım ben dedi ki...

Yorum Yok